ثبت نمودن ورود

فرم ورود

نام کاربری
رمز عبور
مرا بخاطر بسپار

ثبت نمودن

پرکردن تمام موارد لازم است
نام ( فارسی )
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمبل
تکرار آدرس ایمیل

تغذیه دوران کودکی

تغذیه در کودکان وقتی که کودک به سن 2 سالگی می رسد، می تواند همانند دیگر اعضای خانواده غذا بخورد . خوبه که کودک چیزی را بخورد که خانواده می خورد اما بایستی آن غذا...

نوشابه و پوكي استخوان

نوشیدن زیاد نوشابه ( کولا) بر روی بافت استخوانی تاثیرات مخربی دارد. در واقع جذب کلسیم از طریق مواد غذایی گوناگون از جمله سبزیجات و حبوبات در زنانی که بیشتر کولا می...

چاقی،کاهش وزن،و رژیمهای بسیار کم کالری

چاقی، کاهش وزن، و رژیم های بسیار کم کالری(VLCDs)روش های سنتی کاهش وزن شامل رژیم های غذایی کم کالری می شوند که حاوی 800 تا 1500 کالری در روز هستند و فعالیت بدنی روزانه را نیز...

بهبود فاکتورهای چربی خون هموطنان ایرانی با مصرف آجیل

با مصرف آجیل بهبود فاکتورهای چربی خون هموطنان ایرانی! شاید بسیاری از ما تصور می کنیم که مصرف آجیل مضر است و موجب چاقی و افزایش چربی خون می گردد. اما جالب است بدانید در...

رژیم غذایی ورزشکاران

ورزشکاران برای انجام رژیم لاغری، قبل از شروع فعالیت های ورزشی باید پروتئین زیاد مصرف کنند. پروتئین ها به عضله سازی کمک می کنند و چربی زیادی ندارند در نتیجه موجب...

خوش آمديد, مهمان
Username: Password: مرا به خاطر داشته باشيد

TOPIC: راههای افزایش متابولیسم بدن(۱)

راههای افزایش متابولیسم بدن(۱) 1 سال 11 ماه ها ago #394

  • tavakoli.
  • tavakoli.'s Avatar
"متابوليسم" يا "سوخت و ساز" بدن در بعضي افراد بطور ژنتيکي بالاست و در بعضي پايين است (اين افراد با خوردن کمترين غذا چاق شده و به آساني لاغر نمي شوند) و در بعضي افراد معمولي است.

علل پايين بودن متابوليسم بدن شامل موارد زير است :

1- گرسنگي

2- رژيم غذايي کم کالري

3- خوردن زياد غذاهاي شيرين مثل شيريني ها، آب نبات، نوشابه، ژله و کيک ها در طي روز.

4- ورزش نکردن و کمبود فعاليت بدني

5- کم کاري تيروئيد

حال 7 راهکار براي افزايش متابوليسم بدن را برايتان ذکر مي کنم :


1- صبحانه را حتماً بخوريد:
براي افزايش متابوليسم بدن، هميشه اول صبح، صبحانه را بخوريد. اگر شما تا وسط صبح (يعني حدود ساعت 10) يا بعد از ظهر چيزي نخوريد، متابوليسم بدنتان آهسته و کند مي شود. خوردن صبحانه براي سوخت و ساز بدن شما مانند افزودن هيزم به اجاق است، يعني همانطور که هيزم چوبي، اجاق را شعله ورتر مي سازد، صبحانه نيز سرعت سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد.


2- افزايش تعداد وعده هاي غذايي :
به جاي 3 وعده غذايي، 4 تا 6 وعده غذايي را با فاصله ي 2 تا 3 ساعت از يکديگر بخوريد. البته در اين صورت بايد حجم هر وعده غذايي کمتر از وعده هاي قبلي باشد، يعني همان مقدار غذا را که در سه وعده مي خورديد، بايد در 6 وعده بخوريد نه اينکه بيشتر غذا بخوريد. خوردن مقادير کم غذا در وعده هاي متعدد، متابوليسم بدن را افزايش مي دهد.


3- خوردن غذاهاي کم کالري :
سعي کنيد از داروهاي افزايش دهنده متابوليسم بدن استفاده نکنيد. به جاي آنها از مواد غذايي کم کالري يا چربي سوز مانند سبزي ها ميوه ها و غلات سبوس دار استفاده کنيد.


4- ورزش کردن:
اگر شاغل هستيد سعي کنيد روزانه مقداري از مسير کار خود را پياده برويد. به جاي استفاده از آسانسور، از پله ها استفاده کنيد. به جاي سوار شدن به ماشين، پياده روي کنيد. سعي کنيد روزانه حداقل يک ساعت ورزش يا پياده روي کنيد تا انرژي بدنتان را بسوزانيد. به جاي اينکه پول خود را صرف خريد داروهاي قلابي لاغري کنيد ، هفته اي 3 تا 4 بار و هر بار به مدت 30 تا 40 دقيقه پياده روي کنيد. اين کار بهترين راه براي افزايش متابوليسم است.


5- هيچ وقت گرسنه نمانيد:
اگر در حال اجراي رژيم لاغري هستيد يا مي خواهيد لاغر شويد، سعي کنيد هيچ وقت گرسنه نمانيد، زيرا گرسنه ماندن باعث مي شود متابوليسم بدنتان به سرعت پايين بيايد. هيچ وقت براي 5 تا 6 ساعت بين وعده هاي غذايي خود گرسنه نمايند.


6- برنامه غذايي منظمي داشته باشيد:
وعده هاي غذايي کم حجم خود را با فاصله ي زماني مشخص از يکديگر مصرف کنيد. هيچ وقت، هيچ وعده ي غذايي را حذف نکنيد و در يک وعده کمتر از مقدار مشخص شده، غذا نخوريد، زيرا اين کار باعث مي شود براي رفع گرسنگي خود تنقلات پرکالري و بي فايده را مصرف کنيد که باعث افزايش وزن شما مي شوند.


7- روزانه 8 تا 10 ليوان آب بنوشيد:
مصرف آب به مقدار کافي باعث مي شود دستگاه گوارش بدن کار خود را به خوبي انجام دهد و هضم و جذب مواد غذايي به نحو موثر انجام شود. بنابراين از بروز يبوست و ساير اختلالات گوارشي جلوگيري مي کند. همچنين باعث حفظ شادابي پوست مي شود، زيرا ممکن است با رژيم گرفتن پوست کمي حالت طراوت خود را از دست بدهد.
مدير براي دسترسي نوشتن عمومي غير فعال سازي مي باشد
Time to create page: 0.163 seconds
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار